KONST / Litografier / Litografier 8371376
*
nr 837 1376
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Litografier, 2 st, Göran Hahne (f, 1943), 'Disa' & Rättviksrodd, HC-upplaga, motivets mått: 39 x 25
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2013
kl 18:47:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 16:28:19
1
100 kr
21/7 01:38:21
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne hc-upplaga litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
nr 837 1376
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Litografier, 2 st, Göran Hahne (f, 1943), 'Disa' & Rättviksrodd, HC-upplaga, motivets mått: 39 x 25
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/7 16:28:19 | 1 | 100 kr |
21/7 01:38:21 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne hc-upplaga litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28